Co ovlivní podnikání ISP v roce 2017?

Zákon o hazardu:

Nový zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, má usilovat proti nelegálnímu sázení na internetu. Odpovědnost za porušení zákona nenese jedinec, jenž se rozhodne legislativu obejít, ale poskytovatelé internetu, kteří od nového roku budou povinni zajišťovat blokaci určitých stránek spojených s hazardem.

Jak to bude ve skutečnosti vypadat, nikdo přesně netuší. Zákon říká, že poskytovatelé internetu na území České republiky jsou povinni zamezit v přístupu na nepovolené internetové stránky, a to do 15 dní od uveřejnění na seznamu spravovaným ministerstvem financí. Vzhledem k tomu, je jasné, že se toto mnohým nepodaří.


Možných postupů v zamezení přístupu je sice několik, ale může být nějaký stoprocentní? Každá inovace s sebou přináší určité starosti navíc a to nehovoříme o investicích. Toto není jediné, co ovlivní podnikání ISP v roce 2017.

 

Plány dominantního operátora:

Bezpečnost na internetu je v současné době velmi diskutovaným tématem. Začalo to několika blogy, pokračovalo přes pár neziskových organizací školících bezpečnost a nyní není výjimečné, pokud je nějaká novinka z bezpečnosti (popřípadě černá kronika o nebezpečnosti) součástí i hlavních TV zpráv. Dokonce se zařazuje nový předmět do škol: „kybernetická výchova“, kde se studenti učí o „bezpečném užívání internetu“.

Tohoto hodlá využít jeden z dominantních operátorů a poskytovatelů internetu na Českém trhu. V roce 2017 hodlá zabezpečit každé své internetové připojení, a to včetně poslední dobou žádaného parental controlu. Měsíční paušál se tím navýší v řádu desítek korun za službu. Jakmile proběhne pečlivě připravovaná masivní marketingová kampaň lze předpokládat obrovský nárůst poptávky po zabezpečení.

Před pár lety přidal dominantní operátor k internetovému  připojení nabídku TV. A dnes nabízíme televizi ve své síti všichni. S cílenou reklamou na bezpečnost se koncoví uživatelé začnou zajímat, jak si chránit svou síť právě u svého poskytovatele.

Nová konkurenční výhoda pro ISP:

Připravili jsme pro Vás výzkum. Na desítkách dotazovaných ISP jsme ověřovali, zda-li je pro ně zabezpečení koncových zákazníků zajímavé. Jak to dopadlo?

75% dotazovaných poskytovatelů internetu se domnívá, že v současné době by pro ně zabezpečení koncových uživatelů na internetu bylo konkurenční výhodou.

50% dotazovaných v současnosti přemýšlí o implementaci ochrany uživatele mezi poskytované služby.

Podstatné zůstává… Ve chvíli kdy se k informacím přidá potřeba lidí po zabezpečení, způsobená masivní reklamní kampaní od dominantního poskytovatele internetu, bude již na uvažování pozdě. Z konkurenční výhody se stává nezbytnost

Spolehněte se na ISP Security

Pokud máte zájem o další informace nebo nezávaznou nabídku pro vaši síť, zanechte nám svůj e-mail a my vás budeme obratem kontaktovat. Zajímají vás možnosti technické či obchodní spolupráce? Jsme tady pro vás!Zadejte platný email

228 226 312

info@ispsecurity.cz

Sídlo:

Sprava IT s.r.o.
Husinecká 903/10
130 00 Praha 3

Kontaktní adresa:

Na Vysoké mezi 387/34
28922 Lysá nad Labem